ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5911680
*
nr 591 1680
Spegel
Sent 1800-tal, höjd. 134
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2009
kl 17:21:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 12:46:33
1
1.000 kr
27/7 17:02:57
2
750 kr
27/7 17:03:45
2
850 kr
27/7 17:04:19
2
950 kr
27/7 17:04:52
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 591 1680
Spegel
Sent 1800-tal, höjd. 134
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 12:46:33 | 1 | 1.000 kr |
27/7 17:02:57 | 2 | 750 kr |
27/7 17:03:45 | 2 | 850 kr |
27/7 17:04:19 | 2 | 950 kr |
27/7 17:04:52 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53